Základní škola

Žáci 3. a 4. ročníku absolvovali 18. 9. 2017 první část dopravní výuky na DDH v Prostějově. Po teoretické výuce v učebně následoval praktický nácvik na kolech, koleběžkách i motokárách. Školáci si vyzkoušeli i jízdu zručnosti.

Dne 4. září 2017 proběhlo slavnostní zahájení školního roku v Základní škole Rozstání. Kromě prvňáčků a školáků přišli první školní den zahájit i rodiče, děti z mateřské školy a zaměstnanci školy. Starší spolužáci vystoupili s připraveným programem.

Dne 30. 6. 2017 žáci Základní školy Rozstání obdrželi svá závěrečná vysvědčení. Dále byla rozdána vysvědčení z plavání, předány dárky odcházejícím čtvrťákům, ceny za pěstování fazolí a hodnotné ceny za sběrové aktivity v rámci projektu Celoroční sbírání.

V závěru školního roku dne 29. 6. 2017 se uskutečnila Olympiáda Rozstání 2017 v rámci projektu Veselé sportování. Děti získaly medaile a spoustu sladkostí.

Dne 20. 6. 2017 ZŠ a MŠ Rozstání zorganizovala "Zábavné dopoledne" pro děti s programem, skákacím hradem a pasováním předškoláků na školáky.

Dne 16. 6. 2017 se konala závěrečná besídka kroužku "Anglického jazyka" v Mateřské škole Rozstání.

Děti Mateřské školy Rozstání shlédly 9. 6. 2017 pohádkové divadelní představení.

V poslední čtvrtletí školního roku 2016/17 absolvovali žáci 2. - 4. ročníku Základní školy Rozstání povinnou výuku plavání v Městských lázních v Prostějově.

Dne dětí oslavili žáci Základní a mateřské školy Rozstání shlédnutím filmu Tajný život mazlíčků v Cinestar Olomouc s možností zakoupení občerstvení. Školáci měli za celoroční sběrové aktivity tento den zdarma.

Dne 22. 5. 2017 vyrazili žáci Základní a mateřské školy na školní výlet na Zámek Plumlov a dále pak do Šmoulíkova a Laser Arény v Prostějově.

Stránky